İstanbul Escort İLAN VER

Zıt Kardeşler Galatasaray ve Fenerbahçe

28 Şubat 2018 Genel

0 Yorum

Türk futbolunun Tom ve Jerry si iki zır kardeşler Galatasaray ve Fenerbahçe arasında yaşanan ilginç olayları kısaca sizlerle paylaşmak istedik. Tam da önceki günkü dev derbinin ardından keyifli olucağını umuyoruz.!

107 yıllık Galatasaray Fenerbahçe rekabetinin ilk 7 maçında rakibine gol bile atamayan Fenerbahçe, ilk galibiyetini 5 yıl sonra alabildi. Bu ezeli rekabetin gol kralı, 27 golle Fenerbahçeli Zeki Rıza Sporel

107 yıllık ezeli rekabet ebedi dostlukta en farklı skorlu galibiyetler Galatasaray, Fenerbahçe’yi 7-0, Fenerbahçe ise Galatasaray’ı 6-0 yenerek,  aldılar. Rekabet tarihinde Galatasaray üst üste 18, Fenerbahçe ise 11 maçta galip gelemedi.

107 yıllık rekabette ilk golü Galatasaraylı futbolcu Emin Bülent Serdaroğlu attı. 17 Ocak 1909’da “Papazın Çayırı” olarak adlandırılan yerde yapılan ilk maçı 2-0 kazanan Galatasaray, rakibinden ilk 7 maçta gol yemedi.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki rekabette en fazla golü Fenerbahçeli Zeki Rıza Sporel attı. Sporel, Galatasaray’a karşı oynadığı 42 maçta, toplam 27 gol attı. Zeki Rıza Sporel’i, 24 golle yine Fenerbahçeli Alaattin Baydar izliyor.

Fenerbahçeli Lefter Küçükandonyadis’in 20  Galatasaraylı Metin Oktay’ın ise rekabette 19 golü bulunuyor.  Unutmadan iki takımda da forma giyen Tanju Çolak 14’ü Galatasaray, 8’i Fenerbahçe formasıyla olmak üzere rekabette toplam 22 gol attı. Galatasaraylı Metin Oktay ise lig maçlarında 9 gol, Fenerbahçeli Aykut Kocaman da 8 golle takımlarının en golcü isimleri oldu.